Ziyaretçiler

Bugün: 97 Toplam:42350 Online ziyaretçi: 3 ip: 54.198.27.243

PERMA

Additional Info:

Perma işlemi saç boyunuzu bigudi numarasıyla doğru orantılı olarak kısaltır. Bu yüzden de perma yaptırırken saç boyunuzun kısalacağını da göz ardı etmemelisiniz. Buklelerinizin hangi sıklıkta ve hangi kalınlıkta olacağına tabiki siz karar verebilirsiniz. Ayrıca kuaförünüze güveniyorsanız onun görüşleri de önemlidir.

Permalı saçlar yaptırmadan önce birde bakımının zor olduğunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Ayrıca saçlarınızın anormal bir şekilde döküldüğünü de farkedebilirsiniz. Bun yüzden saçlarınıza haftada bir kez maskeli bakım yapmayı unutmayın. Ayrıca saçınızın rengi de açılabilir. Bunun ardından yaptırmış olduğunuz permanın üzerine bir de boya yaptırmak istediğiniz de en az bir hafta beklemelisiniz. Saçlarınız bukle bukle ve dolgun olacağından kuru bir şekilde ince taraklarla taramayınız. saç kremiyle yumuşatıp yada nemli iken kalın taraklarla taramalısınız. Eğer iyi bakılırsa yaklaşık bir yıla kadar bir kalıcılık sağlar. Ancak bunda kuaförünüzün ve saç yapınızın da etkisini göz ardı etmemek gerekir.

Perma genel de uzun saçlıların saçlarına şekil vermedeki kulandığı bir yöntemdir. Kalıcı perma yaklaşık 1 yıl süreyle kullanıldığı belirtilse de geçici perma saç modelleri saç yıkandığında veya yağ uygulandığında kolayca çözüleblir. Bu yüzden de çoğu kadın geçici permayı tercih etmektedir. Bir kadının saçı çabuk uzuyorsa da kalıcı permaların süresi de ona göre kısalır. Yine saçınızın telinin kalın olması da permanın kalıcı olma süresini azaltır.

Geçici perma yaptıran kadınların uzun süre sıcak saç kıvırcıklarının altında beklemesine gerek yoktur. Kolayca açılır. Kalıcı perma saç modelleri daha çok uzun süre ve kıvırcık saç modeli isteyen bayanlara uygulanır.

Perma sürecinde saçınıza çok yüksek oranda ısı verileceğinden saçınız zarar görebilir. onun için yaptıracağınız modelin saçınıza uygun olup olmadığı hakkında saç stilistinize, kuaförünüze danışmalısınız. Çok ince saçlar mutlaka daha fazla etkilenir yüksek ısıdan. Ayrıca boyalı saça da perma uygulanmamalıdır.

Kısacası dolgun ve dalgalı saçlara sahip olmak isteyen kadınlar permayı tercih ederler.

Perma Nasıl Yapılır?

Perma yaparken istenen bigudi seçilir ve saç perma ilacıyla ilaçlanarak sarılır. saçın her kesmi sarıldıktan sonra ilacın ulaşamadığı yerler kontrol edilir ve tekrar ilaç sürülür. Ortalama 20-30 dakika sonra saçlar açılır, yıkanır ve kurulanır. İlk gün saçınızı tekrar yıkamamanız da tavsiyeler arasındadır.